Tembel Hayvan Hakkında Bilinmeyen 5 Şey

Tembel hayvan adında olan bu canlılar her zaman gülen, tembel yapılara sahip ve oldukça yavaş olan bu hayvanların farklı yaşam tarzları bulunur. Dünya’nın en yavaş canlısı olan ve ismi tembel hayvan hakkında bilinmeyen 5 şey.

1 .Terlemezler

Sürekli oturan bir hayvanın terleesini beklemek saçma olurdu zaten. Terleme gibi bir özelliğe sahip olmayan tembel hayvanlar bu sayede avcı hayvanlardan korunma özelliğine sahiptirler. Bu sayede başka hayvanların onları farketmesi zorlaşır.

2 .Mükemmel Yüzücüdürler:

Tüm gün ağaç tepelerinde takılan bu hayvanlarla ilgili en şaşırtıcı bilgiyse eşsiz dalış yeteneklerinin olmasıdır. Tembel hayvanlar oldukça yetenekli dalıcıdırlar ve suyun altında 40 dakika boyunca kalabilmeleri oldukça şaşırtıcı bir bilgidir.

3 .Tuvalet Anı En Savunmasız Anlarıdır

Tembel hayvanlarla ilgili bir tuhaf durum ise küçük ve büyük tuvaletlerini aynı anda yapmalarıdır. Bu durum onları yırtıcılara karşı daha savunmasız hale getirmektedir. .Ayrıca büyük tuvaletlerini ağaç gövdesi yakınlarına yapmaya dikkat eden tembel hayvanların bu sayede besin kaynakları olan ağaçları gübreledikleri düşünülmektir.

4 .Günlerinin Yarısı Uykuyla Geçer

Tembel hayvanların günde uykuya harcadıkları zaman adeta isimlerinin hakkını vermektedir. Yaklaşık olarak günde 10-15 saat arası uyurlar. Ağaç tepesinde kalıpta yapılabilecek en iyi aktivite de bu olurdu zaten.

5 Onların Evi Ağaçlardır

Tembel hayvanlar ağaçsı yapıda hayvanlardır. Yaşamlarını ağacın tepesinde geçirirler. Yalnızca haftada bir kez gerçekleşen idrara çıkma veya dışkılama ihtiyaçlarını karşılamak için ağaç tepelerinden aşağılara indikleri görülür. Üstelik tembel hayvanların ağaçlarla olan ilişkisi sadece bununla sınırlı kalmamıştır. Yaşamlarının oldukça büyük kısmını ağaç tepelerinde geçiren tembel hayvanlar hayatlarını kaybettikten sonra da bir süre daha ağaçlara tutulu kalan tembel hayvanlar bu durumu güçlü kol ve bacak kasları sayesinde başarmaktadırlar.