Labne De Pembe Trend

Labne De Pembe Trend

labne-de-pembe-trend

Labne De Pembe Trend Tarifi'nin Malzemeleri

  • 1 orta boy pancar
  • 1 paket Pınar Labne peynir
  • Yarım paket toz krem şanti
  • 1 çay bardağı süt
  • Yarım çay bardağı şeker
  • Çikolata ve şekerleme parçaları

 

Labne De Pembe Trend Tarifi'nin Yapılışı

Sevgiyi anlatan lezzetler vardır. Ama bu lezzetler kişiye, yaşa göre değişiyor. Annelerimiz dolma, sarma, mantı yaparken, Daha genç nesiller cupcake, minik pasta, şirin şekerlerden yana tercihlerini kullanıyorlar. Zamanımızda tasarımlar, sunumlar daha önemli hale geldi. Her şey daha minimalist. Aslında güzellik anlayışı estetikle eşdeğer gibi. Bende kendimce günün anlam ve önemine binaen ilgili renkleri kullanmak istedim. Kendimce bir yorum yapayım dedim. Tatlılarda pek kullanılması olası olmayan bir ana malzeme seçtim. Gıda boyası kullanmadan, az malzeme ile herkesin yapabileceği basit bir pasta yaptım.
Pastamı çok sevdim, yarışmaya göndereceğim. Bu tarifi başka yerde bulabileceğinizi sanmıyorum. Çünkü özgün bir tarif ilk kez yaptım. Doğaçlama gelişti ve tadı süper oldu. Umarım ikramlarınızda yer alır.

Yapılışı; Pancarların kabuklarını soyup, 1 su bardağı su ve şekerle beraber 20 dk kadar haşlarız. Soğumaları için bir kenara ayırırız. Kremşanti ile sütü çırpıp katı hale getiririz. Pınar Labne peyniri de ilave ederiz. Soğuyan pancarları tavla zarı büyüklüğünde doğrarız. Labneli karışımı ve pancarı hafif ezerek çatalla iyice karıştırırız. İstediğimiz şekilde ister fincan, ister kalıplara koyarız ve dolaba kaldırırız. 1-2 saat dolapta beklettikten sonra dilediğiniz şekilde süsleyip servis yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir