Korona Virüsü Küçük Esnafı Nasıl Etkiledi

Korona-Virusu-Kucuk-Esnafi-Nasil-Etkiledi

Korona-Virusu-Kucuk-Esnafi-Nasil-Etkiledi

Korona Virüsü Küçük Esnafı Nasıl Etkiledi?

Bu yıl ocak ayında başlayan korona virüsü insan sağlığı için büyük bir risk olduğundan ülkelerde yasaklar başladı. Ve bu yasaklarda küçük esnaflar kepenkleri kapatmak zorunda kalmıştır.

Örnek olarak düğün salonları kapatıldı, toplu olarak sosyal mesafe koruma kapsamına giriyor. Çok doğru bir karar bunlar hep sağlığımız için verilen kararlardır lütfen bu kurallara uyalım…

Korona Virüsü Küçük Esnafı Nasıl Etkiledi?

Bu karar doğrudur ne yazıkki bu korona virüsü her sektörü engellemiştir. Düğün salonu kapanmasıyla düğün davetiyeleri iptal olmuştur. Çoğu insan düğünlerini iptal etmiştir ve tekrar davetiye bastırmak zorunda kalmıştır, ekstra masraflar çoğalmıştır.

Davetiye dükkanlarıda kapalı oluyor otomatik olarak, bunun nedeni düğün yok. O yüzden burada küçük esnaflık yapan davetiye nikah şekeri satan firmalarda korana virüs nedeniyle baya bir zarara uğramıştır. 2 aydır yaklaşık kapalı olan esnafın geliri yoksa sıkıntıları çoğalacaktır.

Korona Virusü Küçük Esnafı Vurdu

Ve bu korona virüsü aşı bulunmadan geçmeyecek gibi gözüküyor sanırım insanlarımız dışarı çıkmıyor. İnşallah bu yıllar geçecek ve huzurlu mutlu günler olacak zor günler atlatılacaktır. Korona Virüsü Küçük Esnafı Vurdu…

Her hangi bir geliri olmayan küçük esnafa devlet tarafından yardımlar yapılmaktadır. Ve devlet tarafından dar gelirli vatandaşlarımıza para yardımı ve gıda yardımları korona virüs nedeniyle yardım yapmaktadır. TÜRKİYE okadar kuvvetli bir ülke olduğunu ıspatlamış, dünya şaşkın şaşkın bizlere bakıyor. Hastanelerimiz teknolojiyle mükemmel bir şekilde yapılmış ve halen yapılmaktadır.

İnşallah işlerimizin dükkanlarımızın başına kısa zamanda geçeriz, evde kalmaktan paslandık. Bizler bu şekilde çalışmamaya alışkın insanlar değiliz TÜRK insanı çalışkandır. Küçük esnafımız sağlıklı günleri görecektir bu 2020 yılını atlacaz, korona virisünü yenecez kazanmaya ve o güzel bol müşterilere sahip olacaz. Sabırlı olalım evde kalalım sağlığımızı koruyalım.