Karantinalı Günlerde Spor Ve Yoga

Karantinalı-Günlerde-Spor-Ve-Yoga

Karantinalı-Günlerde-Spor-Ve-Yoga

Karantinalı Günlerde Spor Ve Yoga

Biliyorsunuz zor bir süreçten geçiriyoruz hem ülkece hemde dünyaca umarız bu salgın hastalık bir an önce biter insanlık rahat bir nefes alır bu zor günlerde mekan olarak geçirdiğimiz tek yer evlerimizdir özellikle herhangi bir spor dalında kendini gelişitiren kişiler bu zor günleri evlerini adeta spor salonuna çevirerek spor yapmayı tercih ediyorlar Peki spor yapmayanlar ne olacak? Bu sorunun cevabını bu yazımızla cevaplayacaz.

Spor sağlıklı birey olmak için önemli bir etkendir. Özellikle bu stresli günlerde çok önemli bir araçtır Sürekli aynı işi yapmaktan sıkılanlar için önemli bir aktivitedir yine bu zor günlerde sürekli oturup Hareketsiz kalarak kilo alacam diyen kişiler için spor yapmanız sizleri kabız olmaktan kurtarır Bugünlerde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız lazım bağışıklık sistemimizi güçlü tutmanın bir yolu Olan spor yapmaktır ve yine ofislerini terk edip evde çalışmak zorunda olanlar içinde spor yapmak Önemlidir vücudunuz dik durmasını sağlar bu zor günlerde huzursuz ve mutsuz zamanlar geçiriyoruz Bu günleri güzel zamanlara çevirmek için spor yapmak sizleri eğlendiricek ve neşelenmenizi sağlıyacak.

Spor Yoga

Özellikle kalp hastaları olan kişiler kalp ve solunum sistemlerini çalıştırıcı egzersizler yaparak Hastalığın üstesinden gelebilirler

Peki ama evde nasıl spor yapacam? Hangi spor yapacam? Diyosanız bu yazımızla sizlere onunda cevapın vermiş olacaz

Biz sizlere yoga yapmanızı tafsiye ederiz çünkü yoga hem bedensel hemde zihinsel olarak vücudu tedavi etmenin yolarından biridir bu zor zamanlarda zihinsel tedaviyede ihtiyacımız olduğu için yoga yapmak sizlere iyi gelecektir. Yoganın faydaları nedir?

Yoga yapmak insanlar bedensel ve zihinsel olarak dinçte tutmayı yarar kötü düşüncelerden arınmayı Amaçlar. Yoga yapmak aynı zamanda içiniz umut ve iyimserlik içinde tutmayı amaçlar sizce bugünlerde ihtayacımız olan tek şey umut ve iyimserlik değilmi?

Yoga yapmak kısaca içinde bulunduğunuz stresli ve yorucu hayat temposundan sizleri kurtararak manevi ve bedeni huzurla dolduracak bir spor dalıdır