İyi bir film nasıl anlaşılır

Film İzle Türkçe full1080pfilmizle.com

Film İzle Türkçe full1080pfilmizle.com

İyi bir film nasıl anlaşılır

Sorusuna cevap vermeden önce ne tür filmlerden hoşlandığımızı bilmemiz gerekir.  Filmi sanat olduğu için mi seyrediyoruz, yoksa hobi olarak mı seyrediyoruz buna karar vermemiz gerekiyor. Bazı filmlerde izleyici 15-20 lira verdiği biletin karşılığını alacak kadar gülsün, ağlasın veya korksun, yapımcı için yeterli oluyor. Ülkemize has bir durum mu bilinmiyor ama “sanat sanat içindir” ve “sanat toplum içindir” görüşlerinin yanında bu anlayışı “sanat para içindir” diye tanımlamak gerekiyor.  Sanat toplum için olmalıdır. 

Peki, bir sanatı hem sanat için, hem toplum için, hem de para için icra etmek mümkün değil mi? Elbette mümkün; hatta yabancı filmlerin ufak bir yüzdesinde bunu görmek mümkün.  Türkiye’de de yabancı film izle elbette örnekleri mevcuttur.

Şimdi başlıktaki soruya gelelim. İyi bir film nasıl anlaşılır? Bir film nasıl olursa “iyi bir film olmuş” deriz? Daha doğrusu bir film nasıl olunca “iyi bir film olmuş” demeliyiz? Film izle türkçe olsun derseniz doğru adres terciğ etmiş olursunuz.

*Filmi iyi yapan, iyi bir senaryoya sahip olandır.

*İyi bir film, yönetimi iyi olandır.

*İyi bir film, oyuncuları da iyi olandır.

*İyi bir filmin reklamı da çok iyi olandır.

İyi bir yerli film izle ve yabancı film izleme nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermiş olduk. Bu özelliklere dikkat edersek iyi filmi yakalamış oluruz. İyi seyirler…