Huzurlu Mutlu Bir Bebek Yetiştirmek

şaşkın-bebek-mutlu-amine-demirel

şaşkın-bebek-mutlu-amine-demirel

Anne ve babaların en çok kaygılandığı şey bebeklerinin mutsuz olmasıdır. Mutlu bebekler yetiştirmek isteyen anne babalar çeşitli yollara başvuruyor. Uzun bir süre kendilerini ağlayarak ifade eden bebekleri mutlu etmenin çok basit yolları vardır. İşte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bebek yetiştirmenin 3 basit ve kolay kuralı…

Anne Sütünün Önemini Yadsımayın!

Ülkemizin hatta dünyanın önde gelen uzmanları ve Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere birçok uzman ve kuruluş bebeklerin fizyolojik ve psikolojik gelişiminde anne sütünün önemli bir rolü olduğunu söylüyor. İlk altı ay anne sütü ile beslenen bebeklerin gelişimi, anne sütü tüketmeyen bebeklere göre daha hızlı ve normal seviyelerde seyrediyor. Hatta birçok uzmana göre bu süre annenin sütü olması durumunda 12 ay ile 18 aya kadar uzatılabilir. Anne sütü tükettiğinde bebek ile anne arasında duygusal bir güven bağı oluşuyor. Bu da bebeğin kendisini daha huzurlu ve mutlu hissetmesini sağlıyor.

Bebek Bezinde Seçici Olun!

Bebek bezi her ne kadar hafife alınsa da, mutlu bir bebeklik dönemi geçirebilmek için oldukça önemli bir konudur. Bebeklerin altının uzun süre kuru kalması ve pişik oluşmaması bebeğin daha huzurlu olmasını sağlıyor. Bu nedenle bebek bezi seçerken bazı konularda daha hassas ve dikkatli davranmak gerekir. Bebeğinizin mutlu bir dönem geçirmesi için öncelikle, bebek bezlerinin hijyen standartlarına uygun üretildiğinden emin olmak gerekiyor. Bunun nedeni bebeklerin bez bölgesinin, mikroplara ve enfeksiyonlara karşı hassas olmasıdır. Bizim önerimiz bebek bezi seçerken kaliteli ve köklü bir firmanın bezini kullanmaktır. Bebek bezi seçerken dikkat  edilmesi gereken bir diğer konu da bebeğin kilosudur. Kiloya uygun olmayan bebek bezleri bebekleri rahatsız ederek huzursuz olmalarına neden olur. Kiloya ve bedene uygun bezler bebekleri rahatsız etmez ve rahat hareket etmelerini sağlar. Bebeklerin en çok huzursuzluk yaşadıkları bir diğer konuda uykularıdır. Bebeklerin uykularında huzursuz olmalarının en önemli nedeni bezleri ile yaşadıkları problemlerdir. Huzurlu bir uyku için mutlaka idrarı ve sıvı kakayı içine hapseden ve hava alan bir bebek bezi tercih edilmelidir.

Yumuşacık Battaniyeler Huzurlu Uyku Demektir!

Huzurlu bir bebeklik döneminin yolu yumuşacık bir battaniyeden geçer. Gerektiği kadar uyuyan bebekler gün içinde daha huzurlu ve keyifli olurlar. Uyku esnasında bebeklerin sarındığı yumuşak battaniyeler kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Yine battaniyelerde cilde zarar verecek bir aksesuarın bulunmaması, bebeğin boyuna ve ölçülerine uygun bir battaniye tercih edilmesi de bebeklerin daha huzurlu ve rahat uyumasını sağlıyor.