Günlük burç yorumları

Günlük Burç Yorumlarını Okumak İçin

astroloji-burclar-yorumlar

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Koçlar saat 06:48  itibariyle, Boğa burcunda gerçekleşecek ilkdördün,  hedefine farklı ve sıra dışı yöntemlerle ulaşmak isteyen bireyin, maddi-manevi güvenliğini risk altına almak istemediğini gösteriyor. Ne kadar cesur ve yenilikçi düşünse de, bilinçaltında sağlam ve güvenilir olana pirim veriyoruz. Son bir hafta içinde yaşananların gözden geçirilmesi anlamında öneml olan ilkdördün,  iki ayrı isteğin birbiriyle çarpışması anlamına geldiği için, sahip olduklarınızı  dikkatlice korumanızda fayda var.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasındaki  Venüs-Balık burcu geçişinde, sosyal yaşantımızda, ilişkilerimizde ılımlı, merhametli yanlarımız ön planda olacak. Problemleri bir süreliğine rafa kaldırabilir,  ilişkiyi olduğu şekliyle kabullenip devam ettirmeyi tercih edebiliriz. Ancak bu yanlıştır. Durup bir bakmak lazım olan ve bitene. Eğer problem varsa bunların gözden geçirilmesinde yarar var. Venüs, kazanç evinizin yöneticisi olduğu için, bu geçiş maddi konularda da önem taşıyor. Fakat, hesabımızı bilmekte yarar var. Çünkü iyi niyetli yapılan yardımlar, sonucu düşünülmeden yapılan harcamalar bütçemizin dengesini bozabilir. Eş veya iş ortağımızın yanlış bir kararı da bizim için zorlayıcı olabilir. Bu geçiş, özellikle ikili ilişkilerde ve maddi konularda, bir içe yönelişin, karmaşık ve bizi rahatsız eden meselelerden uzak durma arzumuzun işaretçisidir. Gerçeklerden ziyade, yaratmak istediğimiz bir dünyayı ve ilişkileri kendimizce ele almak isteriz. Olumlu yönü ise, bizi karmaşaya sürükleyen ya da rahatsız eden mevzular üzerinde rahatlamak arzumuzun işaretçisidir. Eğer ilişkinizde mutlu iseniz Venüs bu dönemde romantizmin doruklarında gezinmenizi sağlar. İlişkide sorunlar varsa, ancak aşıksanız, problemleri görmezden gelebilirsiniz.  Düzelir, halledilir diye bakarsınız olan bitene. Hayatınızda biri yoksa, niyet eşittir kısmet diyerek tüm içtenliğimizle olumlu niyetlerde bulunabilirsiniz.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Gerek özel veya gerekse iş anlamında ilişkimiz olan kişi  veya  kişilerle aramızdaki paylaşıma bir daha bakacağız. Bizim gibi düşünmek veya bizimle aynı yolda yürümek zorunda olmasalar da, en azından ortak bir noktada buluşuyor muyuz bu çok kıymetli. Yoksa kimse kimseye katlanmak veya boyun eğmek zorunda değil. Sonuçta ilişki bir bütündür ve bu bütünü oluşturan kişiler farklı görüş yapısında olsalar da, diyalog kesilmez  ve paylaşım olgusu önemsenirse, ayrılıklar ortadan kalkar ve beraberlik güçlenir. Biz de bugün bu doğrultuda duruma  bakacağız.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Boğalar saat 06:48  itibariyle burcunuz üzerinde oluşacak ilkdördün, toplum içinde  kendini öne sürmesi ve yenilikçi düşünmesi gereken bireyin, dış dünyadaki mücadelesinin işaretidir. Bir yandan sahip olduğu her şeyi korumak  ve inandığı şekilde yaşamak isteyen birey, diğer yandan başkalarıyla paylaşımda bulunmak ve sisteme ayak uydurmak mecburiyetindedir. Özellikle mesleki konularda geleceğe dönük, orijinal ve sıra dışı düşünmek zorundadır.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişi genel olarak, ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesidir. Güzel olan duygular, dostluklar, çalışma hayatımızda ve genel olarak arkadaşlık ilişkilerinde öne çıkar. Her ne kadar böyle, hoş duyguları, güzellikleri, aşkın saf ve temiz bir şekilde ele alınışını sağlasa da, 30 Ocak tarihindeki görünüm, bir ilişkinin uzun vadeli sürdürülmesinin önündeki engelleri işaret ediyor. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor. Bu süreç, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemin de göstergesidir. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. 28 ve 30 Ocak tarihlerinde yapılacak işler, girişim ve görüşmelerde dikkatli hareket edelim. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşecek. Dış dünyada, iş hayatında, günlük tüm alışverişlerimizde içimizden gelmese de, bir şeyler bizi gerginliğe sürüklese de, baskı altına alarak yorsa da, iletişime, paylaşıma önem vermemiz gerekiyor. Yolumuz hizmet etmeye, insanlara destek vermeye, işin gereği olan şartlara uymaya çağırıyor. Gelişim yolumuz bu olduğu için bireysel hareket etmekten ziyade bunlara önem vermemizde yarar var. Ne de olsa Merkür geri hareket dönemindeyiz.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

 

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili İkizler saat 06:48  itibariyle Güneş ve Ay arasında oluşacak ilkdördünü biraz açmak istiyorum. Şöyle ki,  Boğa burcunda ilerleyen Ay huzur, maddi ve manevi açıdan güvenlik,  sağlamlık arayan bireyin dikkatli adımlar atmasını gerektiriyor.  Kova burcunda seyrini sürdüren Güneş ise, geleceğe yönelik hedeflerin  gerçekleştirilmesi için özgür olmanın önemine işaret ediyor. Ancak bu iki bakış açısı birbiriyle çeliştiği için, doğal olarak belli bir gerilimin yaşanması muhtemel görünüyor. Son bir hafta içinde yaşanan gelişmeleri tekrar bir gözden geçirirseniz eminim ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Ne de olsa burcunuzda geri hareketini sürdüren Merkür dönemindeyiz. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir. İş ilişkilerinde ılımlı davranmamız, empatide bulunmamız gerekebilir.  Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur. Problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olmayı, doğru seçimlerde bulunmak için incelemeyi de ihmal etmememiz lazımdır. Bu süreç genel olarak sanatsal becerililiğe sahip kişiler için verimli geçer. Ürünlerinizi  sergileme, kendinizi gösterme fırsatı yakalarsınız. Renkler, kokular, çirkinliği örten güzelleştirmeler, dekorasyon, resmetme, yardımlaşma gibi olgular dönemin etkileri arasında yer alır. Eğer iş sorununuz varsa veya patronunuzla problemler yaşıyorsanız bu süreçte durumunuzu  gerçekçi bir şekilde ele almayı unutmayınız.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Toplum içinde kendi görüşlerinizi, liderliğinizi kabul ettirmeye çalışsanız da,  başkalarının görüşlerinin, varlığının, öneminin farkında olmamız lazım. Öyle tek başınalık değil, birlik ve bütünlük içinde düşündüğünüzde insanların sizi daha fazla önemsediklerini fark edebilirsiniz.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Yengeçler saat 06:48  itibariyle Boğa burcunda ilerleyen Ay ile Kovada seyrini sürdürmekte olan Güneş arasında oluşacak ilkdördün, huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamayı arzulayan, hedefine ulaşırken risk almak istemeyen bireyin ortaklaşa paylaşım içinde olduğu kişilerle yaşadığı mücadelesinin işaretidir. Doğal olarak her mücadelede olduğu gibi gerilim yaşanması mümkündür. Peki kişi  bu durumda ne yapmalıdır? Öncelikle hiç kimse için huzurundan, geleceğinden, düşüncelerinden ve kendinden vazgeçmemelidir. Çünkü bu yaşam kendisine sunulmuş bir armağandır ve her sorun mutlaka bir şekilde çözüme kavuşacaktır.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüs süresi hayatı, sevgiyi, birlik ve beraberlik duygusunu, inancı, sevginin önemini, ilişkilerde merkez alacağımız bir dönemdir.  Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini fark ettiğimiz  bir geçiştir. Huzuru, paylaşımı, hayata inançla sarılmayı başarabiliriz.  Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Problemler varsa da, bunları kavga ederek, tartışarak değil, ılımlı bir şekilde ele almaya çalışırız. Balık burcunda yücelen Venüs, hem ailevi ilişkilerinizi,  hem ideallerinizi  hem de hayata bakış açınızı güçlendirici, yardımseverlik duygunuzu yükseltici, şefkatle sevdiklerinizi kucaklamanızı sağlayıcıdır. Sizin hayatta en çok değer verdiğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bu olguları aşkla sahiplenmenizi sağlar. İç görü kazandırıcıdır.  Bu iç görü  hem maneviyatımızı güçlendiricidir hem de hayallerimizdeki bir dünyayı kurma arzumuzu teşvik edicidir. Aşk olgusunun özünde fedakarlık, bağımlılık, fantezileriniz baş sırada yer alır. Karşınıza biri çıktığında, onun size uygunluğu, hayata bakış açısını, eğitimden iş yaşamına kadar olan ideallerini öğrenmeyi, hakkında bilgilenmeyi de unutmayalım olur mu? Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. 30 Ocak tarihinde ilişkilerde karşılıklı olarak yapılacak değerlendirmelerin önemi büyük. Sıkıntı yaratan, rahatsızlık uyandıran, verimsiz yürüyen, sağlıklı olmayan ilişkiler nedeniyle bir hayli bunalabiliriz. Eşimizin, sevgilimizin sağlık veya bir başka sorunu, psikolojik durumu da aynı şekilde ilişkiyi zorlaştırıcı olabilir. Yılın genelinde bu meseleler bir hayli önem taşıyacak. Bilmenizi isterim.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Evimiz, ailemiz veya iş ortaklarımızla alakalı konularda maddi durumların sınırlarını aşmadan, bilinçli ve geleceğe dönük şekilde ele alınması gerekiyor. Öyle aklımıza estiği gibi, nasılsa ödenir diyerek alışverişlerden, kredi kartlarına yüklenmekten, borçlanmaktan, borcu borçla kapatmaktan kaçınmaya özen gösterelim. Bir de iş hayatında, toplumsal ilişkilerde daha sakin, paylaşımcı ve dikkatli olmaya çalışalım.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Aslanlar,  saat 06:48  itibariyle gerçekleşecek ilkdördün, mesleki alanda  ve toplum içinde kendini ispat etmek, huzur bulmak, güvenli bir yaşam sürmek isteyen bireyin,  istediği şekilde hareket edememesi  nedeniyle yaşadığı çelişkinin işaretidir.  Bu çelişki neden kaynaklanmaktadır? Türlü sebepler yazmak mümkün. Sözgelimi partneriyle arasında sorunlar vardır veya iş ortağıyla. Karşı tarafa uymak mecburiyeti onu dış dünyada sakin bir yaşam sürmeye mahkum edebilir. Yani kaybetmekten korkabilir. Bir başka örnek şu olabilir. Partneriyle farklı bir yaşam sürme arzusu içindedir ancak bir yandan da sahip olduğu her şeyi korumayı düşünmektedir. Ancak bu iki istek birbiriyle çeliştiği için hem iş hem de ilişki anlamında hayat onu bir yere hapsetmiş gibidir. Peki ne yapılmalıdır. Öncelikle ilişkisini ve ardından kariyerini, toplum içindeki yerini gözden geçirmelidir.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda seyredecek. Bu geçiş, ortaklaşa kazanç ilişkilerimizi ele almamızı gerektiriyor. Enerji ihtivasında rahatlık hali vardır, ancak bizim de gözümüzün açık olması lazım.  Yaşadığımız ilişkiler, destekler, bağlantılar dikkatle ele alınmalıdır. Gelirimiz, giderimiz ve yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir. Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. Eğer bir ortaklık söz konusuysa, iyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz. Alacağınızı vereceğinizi iyi biliniz. İdeallerimizi merkez alarak  ve ilerisini düşünerek yuvamız, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konulara akıllıca bakalım. Bu süreç, iş hayatımızla ilgili konularda, ortaklaşa ilişkiler veya eşimiz, iş yaptığımız insanlar, yakın çevremizdeki kişiler, kardeşlerimizle olan her türlü maddi konuda,  dikkatli davranmanın doğru olacağını, hesabımızı bilmemiz gerektiğini gösteriyor. Duygusal ajitasyonlara gelmeyelim.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Bizim de anlaşmaya gönüllü, gelişime açık, paylaşımdan yana bir bakış açısıyla ilişkilerimize bir bakmamız lazım. ne de olsa Merkür geri hareket dönemindeyiz.  Biz farklı bakış açımız, hayatı ele alış biçimimiz ve düşünce yapımız olduğunun farkındayız. Dışa açılmak, yeni insanlar tanımak, yollar keşfetmekten yanayız. Ancak gerek partnerimiz ve gerekse yakın çevremizle alakalı konularda uymamız gereken durumlar var. Doğal olarak biz de buna özen göstereceğiz.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Başaklar saat 06:48  itibariyle oluşacak ilkdördün Boğa-Kova burçları arasında meydana geleceği için,  gelenekler ile özgürlük, bağlılık ile bağlantısızlık arasında iki ucu bir araya gelmeyen bir karmaşanın ortasında kalabilirsiniz.  Kişi bir yandan hayatı kendi sakinliği içinde, düzgün ve tutarlı bir şekilde kotarmaya çalışırken,  diğer taraftan yapmakla zorunlu olduğu işler özgürlüğünün önünde engel oluşturabilir.  Özellikle son bir hafta içinde yaşananlar kişiyi oldukça bunaltıcıdır. İnancı gereği sağlam bir şekilde yere basmak, tutarlı bir yaşam sürmek isterken, ideallerinin önünde duran koskoca engelleri aşabilmek ve bunlarla mücadele etmek tabii ki kolay değildir. Ne yapmalıyım derseniz, aklın yolu birdir diyerek, mantıklı düşüneceğiz.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında  Venüs-Balık burcunda ilerleyecek.  Özünde  yargılama, endişe, kurcalama ve umutsuzluk hali pek yoktur bu geçişin.  Bu dönemde kişi bilinçaltında yer etmiş, derinliklerinde saklı duran geçmişe ait kötü izlenim yaratmış ilişki deneyimlerini,  artık geride bırakmak niyetindedir. Merhametin, fedakarlığın, maneviyatın yükseldiği bu süreçtir. Problemli ilişkisi olanların birbirlerini yargılamadan, iç gözlemde bulunarak durumları gözden geçirmelerini sağlar. Bekarlar Başaklar için bir umuttur. Genel olarak bu enerji,  ne istediğini bilen, kendine inanan hakkımdan hayırlısı ne ise o olsun diyerek seçimlerine dikkat etmeyi de ihmal etmeyenler için ilişki anlamında şans verici olduğunu söyleyebilirim. Venüs maddi kazancınız, yolculuklarınız, hayata bakış açınız üzerinde de etkili olup bereketlendirici, şifalandırıcıdır. Ancak duyarlılık, ikili ilişkide daha fazla önde olacak. Mevcut sorunları çözmek yerine, ilişkiyi sürdürmeyi tercih ederiz. Reddedilmek, ayrılmak, incitilmek bizi bir hayli üzer. Ancak dikkatli olmayı da bilelim. Bu iyi niyetin bazen kullanılması bizi üzebilir. Tabii ki gerçekçi olmayı da bilelim. Venüs-Balık burcu geçişinde sanatla alakalı işlerden elde edilecek geliri gösteriyor.  Güzellik uzmanlığı veya güzelleştirmeye dayalı alanlar, resim, müzik ve yeteneklilik gerektiren alanlardan para kazanabiliriz. Ancak yine de kiminle iş yaptığımıza dikkat edelim. Bir de maddi konularda dikkatli olmayı ihmal etmeyelim. Ne de olsa Merkür geri hareket dönemindeyiz. Satürn-Yay geçişi, 30 Ocak tarihinde Venüs ile uyarıcı bir görünüm yapacak. Bizim de sağımıza solumuza dikkat etmemiz lazım.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. İşimizden elde ettiğimiz geliri, çalışma hayatımız ve kazanç elde etme yönünde ilişkilerimizi gözden geçirmemizi sağlayacak. Bildiğiniz gibi Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bütçemize göre hareket etmemiz  lazım. Pek özgür değiliz. Uymamız gereken şartlarımız var. Özellikle borçlarımız bizi sıkıştırabilir. Bunun için daha dikkatli şekilde paramızı kullanmayı, ona göre işlere yönelmeyi bilelim.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Teraziler saat 06:48  itibariyle oluşacak ilkdördün, bir yandan  maddi ve manevi anlamda güvence arzunuz,  diğer yandan hiçbir şey bağlı kalmadan, hayatınızı dilediğiniz gibi yaşamak isteğiniz. Bu iki farklı dürtü arasında kalan birey zorlanabilir. Yaşanan karmaşanın özünde yatan neden: Değişimde bulunmak isteyen bireyin içinde bulunduğu şartlar yetersiz olduğu için sıkılması halidir.  Peki ne yapılmalı? Öncelikle paranın, güvencenin öneminin farkında olmak ancak yaşamın güzelliklerinin  keyfini sürmeyi  bilmektir. Ayrıca son bir haftada yaşanan gelişmeler mercek altına alınmalıdır.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu süreci, sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Bazen, kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleler üzerinde gelgitler yaşayabiliriz. Bazen de her şeyi oluruna bırakabiliriz. Sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Şifalanma gücü bu süreçte gayet yüksek. Fakat bu yüksek hali, bilmediğimiz tedavi yöntemlerine başvurmamız anlamına gelmesin. Kontrollerimizi yaptıralım. Diyelim ki siz,  psikoloji, mistik danışmanlık, sanatçı veya kozmetikle ilgili bir alanda yetkin ve uzman bir kişisiniz. Bu dönemde başarılı çalışmalar gündeme gelir.  İdealizm Balık süreçlerinde ön plandadır. Kişi vizyon sahibi olmak için, kendisini  tatmin edecek, yeteneklerini,  becerilerini gösterebileceği alanlara yönelmelidir. Ancak burada önemli olan husus, geçici mi yoksa kalıcı bir meslek edinmek istiyorsunuz sorusuna cevap bulmaktır. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir. Bu süreç Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için,  ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Merkür geri harekette olduğu için, toplumsal ve özel ilişkilerimizi tekrar gözden geçireceğiz.  Genelde bizim en çok rahatsız olduğumuz konu, bencil yaklaşımda bulunan eş veya bir takım insanların tavırlarıdır. Oysaki birlik ve bütünlük içinde hareket edilse, paylaşımcı olunsa, hayat çok daha güzelleşecek. En azından bu görünüm bu yönde bir rahatlık sağlayacağa benziyor. Yeniden ilişkimizi, dostluklarımızı gözden geçirmemizde yardımcı oluyor.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Akrepler saat 06:48  itibariyle oluşacak ilkdördün, bir yandan sağlam, tutarlı ve aklı başında bir ilişki arayışında olan birey, diğer yandan özgürlüğünün denetim altına alınmasından hoşlanmayabilir. Kimi Akrepler için bu durum beklenmedik sorunlar nedeniyle ilişkisinin çıkmaza girmesi anlamı taşıyabilir. Bu problemler ailesi kaynaklı olacağı gibi, tamamen farklı görüş yapısında olmaları sebebiyle gelişebilir.  Bazı Akrepler için, paranın gerekliliği ve  güven olgusunun kıymetlenmesi halidir. Hangisi olursa olsun, kişi mantıklı düşünmelidir.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşünürüz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Geçmişte yaşananlara endişeden uzak, iç gözlemde bulunarak bakabilmemiz kolaylaşır. Hani bazen insan aşkta kendini garip, kafası karışmış, gerçeklerden uzaklaşmaya hazır bir halde hisseder ya. Çünkü canınız acıyordur.  Belki yaşadığınız eski tecrübeler veyahut mevcut sorunlarınız sizi baskı altına almıştır. İşte Venüs, dönemi bunları restore edicidir, moral yükseltir. Aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın. 30 Ocak tarihi bu anlamda önemli. İlişkilere gerçekçi bir şekilde bakmak gerekiyor.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Şu sıralarda hem ailevi hem de iç dünyamızda ilişkilerimizi Merkür geri hareketi nedeniyle bir daha gözden geçiriyoruz. Öyle pek kimseye de ne düşündüğümüzü veya nelerin bizi baskı altına aldığını ifade edemiyoruz. Şartlar gereği, üzerimize düşen her ne ise onu bir şekilde yapsak da, asıl arzumuz hiçbir şeyin üzerimizde baskı kurmaması. Rahat mıyız, hayır tam anlamıyla değil. Ancak ayaklarımızın üzerinde durmamız gerekiyor. Bu da bizi bazen yoruyor.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Yaylar saat 06:48  Boğa burcunda ilerleyen Ay ile Kovada seyrini sürdürmekte olan Güneş arasında   oluşacak ilkdördün, bireyin sistemle kavgasının işaretidir. Kişi bir yandan  özgürce hareket etmek, fikirlerini açıklamak, paylaşmak isterken, parasal veya farklı nedenler yüzünden kurallara  uymak mecburiyetindedir. Bir başka bunun tam tersi olabilir. İşi dolayısıyla sürekli aktif olmak zorunda kalan birey, aslında dingin bir yaşamı arzuluyordur.  Sakin bir hayatım ve güvenli bir gelirim olsun bu bana yeter diye düşünüyordur. Bu çelişkiler zorlayabileceğinden, bizim mantığımızın sesine kulak vermemiz yerinde olacaktır.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişinde,  ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız. Problemler olsa dahi, bunlar göz ardı edilerek veya büyütülmeden çözümlemekten yana olacağız. Ancak ben derim ki, her durumu şöyle bir gerçekçi şekilde de ele alalım lütfen.  İdeallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tabii ki kıymetli. Fakat gözümüzün de açık olması yararlıdır. Bu dönemde ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek,  grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz.  Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi de  ihmal etmeyelim. Venüs-Balık geçişleri, manevi anlamda huzur duygusu, sevdiklerimize yakın olma arzusudur. Hassasiyet bir hayli yükseldiği için, hiç kimse evin içinde, aile arasında kavgaya tartışmaya meydan vermek istemez. Venüs hedefleriniz ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinin yöneticisi olduğu için, bu konular evin içinde görüşülür. Aile bireyleri arasındaki buzlar eriyebilir. Belki bir çok problem düzelmeyebilir. Ancak şu var ki, bu problemleri ele alış şekliniz ılımlı hale gelir. Venüs Balık burcunda yücelim gücü kazanır. Sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselir. Gizliliklerinizi korumak, bir takım sırlarınızı muhafaza etmek istersiniz. Hayallerin, anıların, geçmişiniz ve derinlerinizde yatan tüm duyguların hırstan uzak bir şekilde ele alınması bazen de boş ver Allah büyük diyerek affedilmesi hali, yine bu dönemin etkileri arasında sayılabilir.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleştiğinde, hem dostluklarımızı hem hedeflerimizi hem de yapmak istediklerimizi gözden geçirmek zorundayız. Zaman zaman iletişime önem versek de, biraz daha içe yönelerek kendimizle temasta kalmayı, ancak çok güvendiğimiz, kafa dengi arkadaşlarımızla sohbeti yeğleyebiliriz. Hani sorun, karmaşa veya farklı görüşlere pek açık olmayabiliriz. Belli bir sınırda tutarak, mesafeli davranışlar sergileyebiliriz. İşlerimize, hedefimize yönelik gelişmeler olduğunda dışarıyla bağlantı kurmayı yeterli görebiliriz.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Oğlaklar saat 06:48  Boğa-Kova burçları arasında oluşacak ilkdördün,  düzgün ve güvenilir bir şekilde yaşamayı arzulayan bireyin, parasal konularda son zamanlarda yaşanan beklenmedik durumlar nedeniyle kendini rahatsız hissetmesi anlamı taşıyabilir. Bir yandan risk almak istemez, diğer yandan üzerindeki baskılar zorluk yaşatmaktadır. Bazı Oğlaklar için durum daha farklıdır. Sahip olduğu değerleri yetersiz gören birey, maddi konularda radikal kararlar almanın zamanı geldiğini düşünebilir. Ancak biz yine de, olasılıklara iyi bakalım. Son bir hafta içinde yaşanan gelişmeler üzerinde mantıklı bir şekilde düşünelim.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05  tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi bugüne dek ektiği güzelliklerin ve  emeklerinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır.  Eğer onu üzen, geçmişte ve bugün rahatsız etmiş kişiler varsa veya hakkı yenmiş ise, bu durumların mutlaka düzeleceğine dair bir iç görü kazanır. Bu iç görü, affetmenizi sağlar. Ancak bu bütünüyle gerçekleri göz ardı etmeniz şeklinde olmamalıdır. Bu geçiş, sağlımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, sanatsal yeteneklerimizi iç gözlemde bulunarak güçlendirmemizde yardımcı olacaktır. Ancak 30 Ocak tarihindeki görünüm, bizim için uyarıcıdır. Önümüze ardımıza bakmamız gerektiğini de vurgulayıcıdır. Güzellik hoşluk tamam da, gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

Saat 23:11itibariyle Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşecek. İş hayatımızla ilgili maaş artışı veya işimizden elde ettiğimiz kazanç meseleleri gündem maddemizde bu aralar sıkça yer alabilir. Özel sektörde çalışan bazı  kişiler  için yıllık artış payının işverenlerle görüşüldüğü zamanlardayız. Tabii ki makul bir artış bekleniyor. İş başvurularında bulunanlar için bu görünüm, mali anlamda işin şartlarını daha fazla önemseyeceğimizi gösteriyor. Hangi açıdan olursa olsun, bencil hareket etmemek, şartlara göre esnek düşünmek durumundayız.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

 

Kova Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Kovalar saat 06:48  itibariyle oluşacak ilkdördün etkisi altında özgür olmak, dilediğince yaşamak ve kendi istediği şekilde hayatını sürdürmek isteyen bireyin, para ve güvenliği nedeniyle sıkışıp kalması anlamı taşır. İç dünyasında sahip olduklarını sakınıp koruması gerektiği için, doğal olarak tam bir özgürlük söz konusu değildir. Kişi böyle bir durumda sürünün içinde kaybolup gideceğinden, yaşamı boyunca geleneksel bakış açılarının hücumuna uğrayacağından korku duyabilir. Kafasının içinde bir çok plan, fikir, değişim ve yenilik yatmaktadır. Ancak şartları gereği attığı her adıma dikkat etmek zorundadır. Çünkü risk alacak halde değildir. Peki kişi günü olumlu yönde nasıl geçirebilir? Öncelikle son bir hafta olan biten ne varsa mantıklı bir şekilde gerçekçi gözden geçirmelidir.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamızı gerektirir. Sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz. Ancak geri hareket dönemindeyiz. Öyle aklımıza estiği gibi hareket edemeyiz. Hesabı bilmekte yarar var. Bu geçişte hırs, rekabet gibi duygular yoktur, daha ılımlıdır. Biraz huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir. Sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar,  kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar için kazanç getirici olabilir. Benim tavsiyem geleni doğru anlamda kullanmayı bilmek, rehavete kapılmamaktır. Yeteneklerimize güveneceğiz. İdeallerimize sahip çıkacağız. Kime güveneceğimizi bileceğiz.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Kendi görüşlerimize uygun kişilerle  iletişime önem vermemizi sağlıyor. Toplumsal anlamda da durum bu yönde gelişebilir. Dış dünya ile yaşadığımız ülke veya bilindik çevremiz ile yabancı kişiler arasındaki farkların bir hayli belirginleşmesi söz konusudur. Hani kısaca şunu diyebiliriz ki, yeni insanlara açığız, alışkın olduğumuz çevremize pek tolerans göstermeyebiliriz.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

 

Balık Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgili Balıklar, saat 06:48  itibariyle Güneş ve Ay arasında oluşacak ilkdördün, geleceğe dönük düşünmekten yana olan bireyin, temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere verdiği mücadelenin göstergesidir. Bir yandan sahip olduğu değerlerine bir göz dahi değse katlanamayacak olan kişi,  diğer yandan ideallerini  gerçeğe dönüştürmek adına risk altına alabilir. Artık,  canına tak eden bastırılmışlık ve belirsizlik,  kendini istediği şekilde ifade edememek onu gerilime sürüklenmektedir. İşte bu gerilim gün boyu etkili olduğunda kişinin ne yaptığının farkında olması, mantıklı düşünmeyi bilmesi gerekir.

27 Ocak saat 16:59-20 Şubat saat 22:05 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde, sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak.  Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Bu geçiş, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada öne çıkartıcıdır. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir. Ancak ben yine de, başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz diye minik bir tavsiyede bulunmak isterim. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz. Tabii ki genel olarak hem rahatlatıcı, hem huzurlandırıcıdır bu geçiş, onu da göz ardı edemem. İnsan o kadar aşamalardan geçiyor ki, bazen hakikaten bunalıyor. Hayatı ve kimseyi yargılamak istemediği halde çaresiz ve hiç hesap etmediği durumlarla karşılaşıyor. Böyle hallerde bir şeylere sarılmak istiyor. Bunu anlıyorum. Anlıyorum da, Satürn-Yay burcunda geçiş yaptığı için, bir de Merkür geri hareket dönemindeyiz. Ayarımızı da yapmamız gerekiyor. 30 Ocak tarihi bu açıdan önemlidir.

Saat 23:11 Merkür-Kuzey düğüm görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Birileriyle aramızdaki iletişim veya ilişkilerimizde  bizi tedirgin edici durumlar varsa, doğal olarak belli bir mesafe koyabiliriz.  Çünkü bakış açımız, diğerleriyle ortak bir noktada buluşmamızın önüne geçebilir. Maddi ve manevi anlamda durumumuz gereği zaten çetin şartlarla mücadele ederken, kendimizi yormamaya özen göstermemiz gerekecek. Mevcut şartlar öyle istediğimiz gibi bol keseden harcamamıza pek izin vermeyebilir.

Günün güzellikleri hepimizden yana olsun. Varsa eğer bir derdimiz, sıkıntımız şifa bulsun. Kalben sevgilerimle,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir