Göz altı torbalarını yok etme yöntemleri

Yetersiz uyku, vücudun susuz kalması ya da alerji gibi sebepler pek çok sabaha şiş göz altlarıyla uyanmamıza neden olabiliyor. Mynet Kadın editörleri olarak bu kötü görüntüyü birkaç makyaj hilesiyle kapatmanın yollarını yazdık.  Bu mucize makyaj teknikleri çok işinize yaracak!

gozlati-torbalarini-yok-etme

İşte göz altı torbalarını yok etme yöntemleri…

1. Kaşlarınızın aralarındaki boşlukları kaş renginize uyumlu bir kaş kalemiyle doldurun. Dolgun kaşlar dikkati yüzünüzün altı kısmı yerine üst bölgesine çeker.

2. Aydınlatıcı özelliklikli bir kapatıcıyla göz altlarınızı gizleyin. Kapatıcıyı uygularken göz hizanıza doğru değil, burnunuza doğru sürmeye özen gösterin.

3. Açık ve yumuşak tonlu bir kahverengi göz farını çok hafifçe göz kapağınıza uygulayın. Bu kontür işlemi gözlerinizdeki şiş görüntüyü dengeleyecektir.

4. Üst ve alt kirpik diplerinize bronz ve kahverengi tonlarında bir far uygulayın. Bu, dikkatin göz altı torbalarınıza doğru çekilmesini önler.

5. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için üst kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın. Kirpikleriniz yeteri kadar dolgun değilse takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir