Gelin adayları, düğün mevsimi için hazır mısınız? İşte işinize yarayacak ipuçları

Gelin adayları, düğün mevsimi için hazır mısınız? İşte işinize yarayacak ipuçları

Çeyiz telaşında günler mi geçiriyorsunuz? Vaktinizin çoğu yeni evinize alacaklarınızı belirlemek ve eksiklerinizi tespit etmekle mi geçiyor? Öyleyse doğru yerdesiniz. İşinize yaracağını düşündüğümüz bu önerilere kulak vermeden çeyinizi tamamlamayın.

gelin-adaylari-dugun-sezonu-fiyatlari-ipuclari

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Öncelikle bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Yazılı olarak hazırladığınız ihtiyaç listesinden alacaklarınız eksildikçe siz de rahatlayacaksınız. Almak istediğiniz şeylere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını sorgulamak ve alışveriş listesini buna göre kararlaştırmak ileride de işinize yarayacak, evinizi gereksiz eşyalarla doldurmanızı engelleyecektir. Bütçenizi de rahatlatır. İhtiyaç listenizi hazırlarken evi mutfak, salon, yatak odası, banyo varsa oturma odası gibi bölümlere ayırmalısınız.

Eskileri değerlendirin

Evlenmeden önceki evinizde bulunan size ait eşyalara göz gezdirin. Özellikle günlük olarak kullandığınız eşyalar işinize yarayacaktır. Yeni evinizde kullanabileceğiniz, sağlam eşyaları değerlendirerek gereksiz harcama yapmaktan da kurtulabilirsiniz.

Temizlik meselesi

Sadece estetik olarak gözünüze iyi görünüyor diye aldığınız pek çok ürün kullanım aşamasında temizlenmesi zor, toz tutan eşyalara dönüşebilir. Unutmayın; çeyiziniz her zaman çeyiz olarak kalmayacak, o eşyalar sizin yaşam alanınızı oluşturacaktır. Bu nedenle satın aldığınız eşya ve ev ürünlerinin temizlik ve kullanım açısından kolaylık sağlayan ürünler olmasına özen gösterin. Unutmayın, açık renk koltuklar kiri, koyu renk mobilyalar da tozu fazlasıyla gösterecektir.

Ergonomik seçimler

Eğer evlenince yaşayacağınız ev kendinize ait değilse belli aralıklarla ev değiştirmeniz olasıdır. Her evin büyüklüğü de farklı olacaktır. Bu nedenle eşyalarınızın büyüklüğünün standart ölçülerde olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Renklere dikkat

Özellikle mutfak eşyalarınızın seçiminde sade renklere ağırlık verin. Satın aldığınız mutfak gereçleri mutfak dolaplarınızın rengiyle uyum sağlamayarak karışık bir görünüm ortaya çıkarabilir.

Tasarımsal dokunuşlar yapın

Tamam, kullanmaya kıyamayacağınız eşyalara evinizde yer vermeyin ama küçük tasarım ürünleri almanızda da bir sakınca yok. Evinizi biraz renklendirmek, biraz kişiselleştirmek istiyorsanız tasarım ürünler satın alın.

Dayanıklı ürünler seçin

Fiyat ve estetik kadar önemli bir diğer şey ise; dayanıklı ve sağlam ürünler seçmektir. Özellikle satın aldığınız beyaz eşyaları uzun yıllar kullanabileceğiniz, sağlam ve güvenilir bir markadan seçmeye özen gösterin.

 ‘’Evlendim ama hala eksiklerim bitmedi’’ dememek için Hotpoint’e gelin

Beyaz eşya seçiminiz için uzun uzun gezmenize gerek yok. Hotpoint çeyiz seti, uygun fiyatlarıyla sizi bekliyor. Üstelik 90 gün koşulsuz iade garantisi ile. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolabından oluşan Hotpoint çeyiz setini detaylı incelemek için  www.davetiyeshop.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir