Erkeklerin kadınlarda ilk dikkat ettiği şeyler

Erkeklerin kadınlarda ilk dikkat ettiği şeyler

erkeklerin-kadinlarda-ilk-dikkat-ettigi-seyler

Erkeklerin, biz kadınlarda ilk dikkat ettiği şeyleri hiç merak ettiniz mi? Bu çok gizemli sorudan ilham aldık ve erkeklerin en çok neye dikkat ettiklerini listeledik. Listede en yaygın bilinen şeylerin yanı sıra bugüne kadar hiç tahmin bile etmediğiniz detaylar da var.

İşte erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeyler…

Gülümseme

Güzel ve samimi bir gülümseme, erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği en önemli şeylerin başında geliyor. Uzun süredir hoşlandığınız kişiyi derinden etkilemek için biraz daha gülümsemeye ne dersiniz?

Bacaklar

Erkeklerin pek çoğunun uzun bacaklı kadınlardan çok hoşlandığını biliyoruz. Ancak uzun bacaklarınız yoksa üzülmeyin! Onu etkileyebilmek için pek çok farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu konuda kendinizi eksik görüyorsanız,“Erkeklerin hoşlandığı sözler” adlı yazımıza göz atarak, küçük ipuçları alabilirsiniz.

Gözler

“Gözler kalbin aynasıdır” sözünü bugüne kadar pek çok kez duymuş olabilirsiniz. Ancak gözler, gerçekten de karşınızdaki etkilemekte önemli rol oynuyor. Tüm duyguları yansıtan gözler, erkeklerin de büyük ilgi alanı. Erkekler, özellikle ilk kez tanıştıkları kadınların gözlerine dikkatlice bakmaktan kendilerini alamıyorlar.

Saç

Kuaför koltuğunda geçirdiğiniz saatleri hiç de zaman kaybı olarak düşünmeyin. Erkekler; sağlıklı, parlak ve güzel saçların gençliğe işaret ettiğini düşünüyor. Ayrıca aşırı yapılı durmayan, doğal ve mis gibi şampuan kokan saçlara erkekler bayılıyor.

Kilo

Kilo, bir erkeğin kadında dikkat ettiği en kritik şeylerin başında geliyor. Pek çok kadın bunu yanlış algılayıp biraz bozulsa da durum hiç de sanıldığı gibi değil. Erkekler, kilo ile ilgili düşüncelerini herhangi bir kötü anlam içermeden, yalnızca dikkat ettikleri için dile getirirler. Eğer partneriniz size sürekli kilonuzla ilgili kötü şeyler söylüyor olsa, zaten sizinle gerçekten birlikte olmak istemiyordur.

Göğüsler

Bugüne kadar erkeklerin kadınlarda ilk baktığı şeyin göğüsler olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Erkekler, genellikle kadınların gözlerinin içine ve gülümsemesine baktıktan sonra göğüslerine dikkat eder. Muhteşem bir gülümseme onun aklını başından almasına yeter de artar bile.

Stil

Erkeklerin kıyafetlerle hiçbir alakası olmadığını düşünmeyin. Kulağa tuhaf geliyor olabilir ama erkekler kadınların stillerine de çok dikkat ediyor. Yapılan araştırmalarda erkeklerin cesur giyinen kadınlar yerine en çok klasik stile sahip olanları beğendiği ortaya çıkmış. Stiliniz, sizin hakkınızda pek çok şey ifade edebilir. Bu sebeple kıyafet seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Takma kirpik, protez tırnak

Erkeklerin üzerinde durduğu ve dikkat ettiği önemli şeylerin başında protez tırnaklar ile takma kirpikler gibi doğal olmayan şeyler geliyor. Erkekler, sahte kirpik ve tırnakları doğal olmadıkları için hiç sevmiyorlar. Onlar için önemli olan şey sizin ne kadar doğal göründüğünüzdür. Bu sebeple özel buluşmalarınızda ‘sahte’ güzellik rutinlerinden kaçınmaya özen gösterin.

Cilt

Erkekler, küçük şeylere dikkat etmiyormuş gibi görünselerde aslında aklınıza hiç gelmeyecek olan noktaları bile inceleyebiliyorlar. Cilt bakımı da bunların en başında geliyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt, erkekleri oldukça iyi etkiliyor. Cilt bakımı konusunda problemler yaşıyorsanız, “Cilt bakımının püf noktaları” adlı yazımız size rehberlik edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir