El Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

El Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

El Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

El Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Cildinizin havaların etkisiyle, nemsizlikten, soğuklardan veya benzeri etkiler ile kuruması veya nem dengesini koruyamaması gibi bir durum söz konusudur. Bu gibi durumlarda imdadımıza el kremleri yetişir. Onlar sayesinde cildimizin kuruluğu geçer, yeniden nemli ve canlı bir görünüme kavuşur. Tüm bunların yanı sıra soğukta sürülen el kremleri sayesinde ellerinizin buruşması, çatlaması gibi sorunların büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.

Tüm bunlara değindikten sonra geçelim el kremlerine, el kremi seçerken bence sürekli evde veya bir yerde sabit kalmadığınızı göz önüne alırsanız çantanızda taşımak ve her durum da kullanabilmek için küçük tüplerde satılan çantanızda taşıyabileceğiniz el kremlerini de mutlaka alın.

Her cilt tipi ve bu cildin istekleri farklıdır tıpkı kişilerin istekleri gibi. Örneğin iş yerinizde sürekli ellerinizi kullanmanız gerekiyorsa çabuk emilen bir el kremini kullanmanız cildinizin hızlıca kremi emmesine ve tekrar nemlenmesine neden olacaktır. Sizde uzun süre kremin emilmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Çok kuru cilt tipleri için ise yoğun nemlendirme sunan ve derinlemesine etki eden el kremlerini kullanmalısınız. Bu sayede cildinizin ihtiyacı olduğu nemi daha iyi sağlayıp kuruluk hissinden daha çabuk kurtulabilirsiniz. Fakat bu tarz kremler genelde hemen emilmiyor yani birkaç dakika zaman gerekli oluyor haberiniz olsun.

Bir diğer krem tipi de sürüldükten sonra yağlı bir tabaka gibi elinizde bir katman bırakan el kremleri. Bunların tam olarak neden kullanıldığını bilmiyorum, bu yağlı hissi seveni görmedim ama ben bu tarz kremleri genelde uyumadan önce ellerime ve topuklarıma sürüyorum bu sayede sabaha kadar ancak emilmiş oluyor. Yani tüm gece koruma sağlamış oluyorum.

Kısaca el kremi fiyatlarına da değinmek gerekirse ortalama 4-10 TL arasında değişmektedir fiyatları. Ve gayet uygun fiyatlara istediğiniz cilt tipine göre, istediğiniz markada ürün bulabilirsiniz. Ve en güzel yönü neredeyse her yerde satılıyor olmaları.