Dövme Hakkında Merak Edilenler

Dövme Hakkında Merak Edilenler

Dövme sanatı tarih öncesi dönemlere dayanan deri üzerine uygulanan desen veya işaretlere verilen genel bir isimdir. Bazı topluluklar dövme işlemini süs olarak tercih etmişlerse de pek çok toplumda kötü ruhlara karşı koruma ve hastalıkların giderilmesi için bir tılsım görevi gördüğüne inanılmıştır.

Günümüz dövme işlemi indüksiyon tipi olan profesyonel makineler tarafından yapılmaktadır. Modern dövme bir tür sanatsal eylemdir. Vücut sanatı veya avangart sanat olarak nitelendirilmektedir. Hayatın her kesiminde yaygın olan dövmeler bireyin kendini ifade etmesine ve kendini tanımlamasına katkı sağlıyor. 

Dövme seansı öncesi alkol/uyarıcı madde içilmemesi, yeterli uyku alınması, iyi beslenmesi ve iyi bir ruh hali ile zamanında gelinmesi önerilir. Kıyafetlerin dövme yapılması planlanan yeri fazla sıkmaması çok önemlidir.

Dövme Tasarımı Nasıl Seçilir

Vücudunuza kalıcı dövme uygulaması satın almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi dövme seçimidir. Bir topluluğu veya siyasi düşünceyi temsil eden fikirlerden uzak durmalısınız. Çünkü fikirler her daim değişkendir. Dönemin trendi haline gelmiş dövme modellerini de seçerken dikkatli olmalısınız. Çünkü popülerliğini kaybettiği zaman dövmenizden soğuyabilir ve sildirmek isteyebilirsiniz. Bu durum sizin açınızdan daha maliyetli olabilir.

Dövme tarzları da seçim yapma aşamasında düşünmeniz gereken bir husustur. Hangi dövme seçiminden hoşlandığınıza karar vermelisiniz. Yaptıracağınız dövme kişiliğinizi yansıtacağı için dövmenizden sıkılıp sıkılmayacağınız konusunda düşünmeniz ve son kararı vermeniz önemlidir.

Dövmenizi seçerken anlamlı bir model arıyorsanız. Aşağıda yer alan web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Anlamlı dövme modelleri detaylı şekilde anlatılmış faydalı içeriklere sahiptir.

Dövme Acı Hissi Son dönemde dövme mevzusunda popüler soru haline gelen acı hissi çağdaş uygulamalarda gelişen dövme makineleri ile beraber en aza indirilmiş görünüyor. Her ne kadar acı hissi minimuma indirilmiş ise de acı hissetmemek mümkün değildir.

Dövmenin uygulanacağı bölge bu durumda önemli bir yer verilmiştir. Bu konuda bir dövme sanatçısı ile bildirişime geçmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ek olarak acı hissi kişiden kişiye bakılırsa değişiklik göstermektedir.

Dövme Fiyatları

Hali hazırda bir model seçimi yaptıysanız ve kararınızı verdiyseniz geriye dövme sanatçınızı seçmek kalacaktır. Dövme modeli seçerken fiyata etki eden faktörler dövmenin rengi, dövmenin detay seviyesi ve dövmenin uygulanacağı bölgedir. Dövme modelinizi seçerken bu etmenleri göz önünde bulundurarak uygun maliyetli dövme tasarımı oluşturabilirsiniz. Dövme fiyatları her bir dövme stüdyosunda farklılık göstermektedir. Sanatsal bir eylem olarak algılandığı için dövme stüdyolarından birbirinden çok farklı teklifler alabilirsiniz.

www.dovmestudyo.com