Davetiye sözleri için nasıl seçim yapmalıyım?

bursa-nikah-sekeri-firmasi-dugun-davetiye

bursa-nikah-sekeri-firmasi-dugun-davetiye

Davetiye sözleri için nasıl seçim yapmalıyım

Büyük heyecanla evlilik gününü bekleyen gelin ve damat adaylarının onca işinin arasında en önemli sorunlarından biridir davetiye sözleri seçimi 🙂 İş bul, ev bul, düğün salonu tut, gelinlik al, damatlık al, yemek ayarla, mobilya takımları al, beyaz eşya al, halı, tül, televizyon, mutfak, temizlik eşyası vs. vs. derken davetiye ve nikah şekeri genelde unutulur ve son günlere bırakılır. 

Çoğu gelin damat adayının basit gördüğü, davetiyedir ne olacak yaptırırız bir tane geçeriz dediği ama hiç bir bireyin kolaylıkla seçip sipariş verebildiği bir iş değildir davetiye seçimi. Tabii bunun yanında nikah şekeri de aynı şekilde. Davetiye ve nikah şekerini birlikte yaptırmanız da çok yararınıza olacaktır. Bunu da unutmayın.

Davetiye aklınıza geldi, artık bastıralım ve dağıtalım dediniz, davetiyeciye gittiniz ve onlarca davetiye içinden bir türlü seçemeyeceksiniz. Bu kadar zor muydu ya der gibisiniz. Emin olun bunu davetiye seçerkende diyeceksiniz 🙂 Uzun bir süreçten geçtikten sonra davetiyenizi zor da olsa seçtiniz. İşte şimdi asıl bomba geliyor. Davetiyenin üzerine yazılacak davetiye sözleri ne olacak. Haydi bakalım bir karışıklık daha, belki de gelin damat adayları arasında yaşanan ufak tartışmalar bile olabilir sırf bu konu yüzünden.

Peki nasıl seçim yapılmalı? Uzun uzun maniler mi daha güzel olur? Kısa bir düğünümüze davetlisiniz yazısı yeterli midir? Komik bir şeyler mi yazsak? Ciddi ve özlü sözlerle dolu bir yazı mı olsa?
Bizim araştırmalarımıza ve anketlerimize göre genelde gelin ve damat adayları davetiye sözleri seçiminde ayrı düşselerde 3-4 satırlık kısa davetiye sözleri daha çok tercih ediliyor. Davetiye de aşırı kalabalık olmaması için, anlaşılır ve okunabilecek yazılar seçilmesi bizce de doğru seçim olacaktır. Davetiyeyi dağıttınız kişilerin %95 i o yazıyı okumayacaktır. Ülkemizde tarih ve saate bakmayı yeterli bulanlar çoğunlukta. Siz de kendinize sorduğunuzda büyük ihtimalle size gelen davetiyelerin davetiye sözlerine bakmadığınızı anlayacaksınız.

Bu yüzden birbirinizi kırmadan kısa ve davet sözü içeren bir yazı seçip çok seçici olmanıza gerek yoktur.
Bursa davetiye firmalarından olan bursanikahsekeri.com.tr sitesine girerek davetiye veya nikah şekeri siparişini verebilirsiniz ve bu dertten bir an önce kurtulabilirsiniz. Sağlıcakla kalın 🙂