Bence Kadın Olmak

kadın olmak

kadın olmak

Bence Kadın Olmak

Kadın olmanın yolculuğu daha doğmadan başlar. Ebeveynler her yeri pembe kıyafetler ve pembe eşyalarla donatır. Kadınsan eğer, terbiyeli olacaksın, oturup kalkmasını bileceksin, ev işlerine yardımcı olacaksın, yemek yapmayı bileceksin, evi temizleyeceksin, her daim yapıcı olacaksın, sinirlenmeyecek kızmayacaksın, çocukta yapacaksın kariyerde… Bunların hepsi toplumlarda kadının rolleri olarak gözükür. Büyüdükçe yeni roller eklenir kadının hikayesine. Örnek vermek gerekirse zaman geçip olgunlaştıkça bu kez de iyi bir eş olacaksın, iyi bir gelin olacaksın, iyi bir anne olacaksın, evini aileni kocanı çocuğunu anneni babanı ihmal etmeyeceksin sürekli arayacaksın, tutumlu olacak para biriktireceksin, kocana da güzel görüneceksin aman dışarıya bakmasın! diye. bir de tabi mesleğinde iyi olacaksın. Bunların hepsini yapacak kadın, eğer birini yapmazsa onlarca şeyle suçlanır kadın. Zordur kadın olmak. Herkese, her şeye yaranmak…

Kadın blogu yazarları da hep bunlardan bahseder. Kadın blogu için ise size tavsiyem www.bilgiburada.net adresidir. Mutlaka siteye girmenizi göz atmanızı tavsiye ederim. 

Herkes her daim güzel şeyler bekler kadınlardan. Ona toplum tarafından verilmiş her rolün üstesinden gelmesini bekler. Bu rollerin tamamı akrabalar aileler ve toplum tarafından verilir kadına. Bu çok büyük bir sorundur. Kadına hiç bir seçim hakkı tanınmamıştır ve bütün rollerde başarılı olması beklenir. Halbuki insanların hiçbiri herkesi mutlu edemez. Kadın da insandır ama herkesi mutlu etmesi beklenir. Kadının da hayalleri, istekleri, umutları ve planları vardır.

Kendisi için de yapmak istediği veya yapmak istemediği onlarca şey vardır. Ama soran yoktur kadına. Uzun lafın kısası kadın olmak hayatın en zor mesleği gibidir. Kendimizi daha iyi tanıyarak, özgüvenimizi ve öz saygımızı koruyarak, hayata her yönden pozitif bakarak ya da pozitif bakmayı seçerek kadın olma yolculuğuna daha güzel, daha mutlu ve daha huzulur devam edebiliriz…

Kadın blogu denince ilk akla kadın olmak gelir. Kadın blogu ve kadın hakkındaki her şey için www.bilgiburada.net adresinden bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.
Sevgi ve saygıyla 🙂

kadın olmak
kadın olmak