Basen yağlarını eritme

Basen yağlarını eritme reçetesi

basen-kalca-eritme

Kalçalarınızı eritmek için yapmanız gerekenler…

besen-yaglari-eritmenin-yollari
Vücudunuzun belli bölgelerinde biriken yağları kalıcı olduğunu düşünmemelisiniz. Doğru çözüm önerileri, yaşamınıza uygun ve sağlıklı bir diyet planı ile vücut yağlarınızı azaltabilirsiniz. Önemli olan, kararlı olmanız ve her zaman doğru değişiklikleri yapabileceğinizi unutmamanız.

1. Sağlıklı karbonhidratı olan besini seçin. Posa oranı yüksek, sindirim süresi uzun ve tokluk hisinizi artıran kuru baklagil, ekmek ve meyve çeşitleri vücut yağ dokunuzun azalmasına yardımcı olur. Örneğin Maş fasulyesi, nohut, karabuğday, tam çavdar ekmeği, yulaf, ayva, armut, kivi…

2. Basen bölgenizdeki yağları azaltmak için ana öğünlerden 30 dakika sonra 1 fincan limonlu yeşil çay veya mate çayı tercih edin. Bitki çaylarını tercih etmeniz oluşan fazla ödemi ve toksik maddelerin azalmasını sağlar.

3. Hareket etmekten korkmayın! Kilo artışı ve belli bölgelerde oluşan fazla kilo fiziksel aktivite yapma isteğinizi azaltır. Ancak bu sorunu kendinizi uygun spor alanlarından birini seçerek değiştirebilirsiniz. Tekrar kilo almamak için doğru spor yaşamınıza uygun ve sürderebileceğiniz türde olmalıdır.

4. Vücutta oluşan fazla yağlanmayı tek çeşit besin grubu seçerek azaltmayın. Sağlıklı ve yeterli içerikte oluşturulmuş bir diyet kalıcı kilo vermenizi sağlar. Bu nedenle bir gün içinde farklı besinlerin (tahıl, et, süt, sebze, meyve grubunundan) yer aldığı bir beslenme programı uygulamalısınız.

5. Alkollü içecek tercih ederken dikkat edin. Alkollü içecekleri eğer sağlıklı bir besenme programı ve fiizksel aktivite ile birlikte dengeleyemezseniz kilo almanızı sağlar. Özellikle tercih ettiğiniz içecekler bira, rakı, viski gibi maya miktarı ve alkol oranı yüksekse belli bölgerde yağ artışına neden olur. Dengeli alkol miktarı haftada 2 defa 1 kadeh şaraptır.

6. Yeterli miktarda su tüketin. Su vücudunuzdan fazla ödemin atılması sağlarken tokluk hisinizi artırır. Yemeklerden 15-20 dakika önce 1 bardak su tüketmeniz porsiyon kontrolü sağlamanıza yardımcı olur.

basen-yaglari-suyla-eritme

Ödem atan su

Malzemeler:

1 litre su
1 adet dilimlenmiş limon
2 adet çubuk tarçın
2 adet karanfil
1 adet dilimlenmiş salatalık
½ adet dilinlenmiş yeşil elma

Hazırlanışı:

Suyun içine meyve ve baharatları ekleyip her öğününüzden 15-20 dakika önce 1 su bardağı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir