Balkonunuz yaza hazır mı?

Balkonunuz yaza hazır mı?

Havalar çok ısınamamış olabilir. Yağmur hala yağıyor, gökyüzü hala gri, elleriniz hala üşüyor ve siz hala montunuzu evde bırakamıyor olabilirsiniz. Tüm bunlar baharın ortasında olduğumuzu ve yaza sayılı zaman kaldığı gerçeğini değiştiremez!

balkonda-yaz-keyfi-cicek

O yüzden balkonunuzu, bahçenizi, terasınızı yaza hazırlamak için iyiden iyiye hazırlıklara başlayabilir ve hatta kollarınızı sıvayabilirsiniz. Sıcak yaz gecelerinde derin bir nefes alıp soğuk limonatanızı yudumlamak için illa da bir yerlere gitmenize gerek yok.

Büyük şehirlerde yeni nesil binalarda pek balkon yok haklısınız. Ama balkonunuz yok diye üzülmeyin evinizin en bakınaklı en balkona benzer köşesini belirlemekle de işe başlayabilirsiniz.

Önemli olan içinizdeki balkon aşkı!

Özellikle de büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve minicik bile olsa balkonunuz var ise şikayet etmeyin, kendinizi şanslı hissedin ve burası için neler yapabilirsiniz onu düşünmeye başlayın.

Küçük balkonlar için de birbirinden şık tasarımlar ve fikirlere ulaşmak için internet derya deniz alternatifler sunuyor size. Minik saksılar, portotif masalar, renkli yer karoları, rengarenk minderler ve birbirinden güzel mevsim çiçekleri ile kendinize bir nefeslik alan açın evinizde.

İşi daha da fantastik bir hale getirmek istiyorsanız konsept de belirleyebilirisiniz. Hawai konseptli bir balkonda hawai desenli minderler, samanlardan yapılmış süslemeler, yapay meyvelerden oluşan aksesuarlar, yapay bir palmiye ağacı ile kendinizi birden havaya kaptırmış bulabilirsiniz.
Ya da Bodrum tarzı evlerden ilham alarak bodrum çiçekleri, toprak saksılar, topraktan yapılmış rüzgar gülü aksesuarları ve beyaz duvarlar ile de kendinizi Ege’de hayal edebilirsiniz…

Seçim ve hayal gücü tamamı ile size ait. Önemli olan yazın heyecanını yaşamak ve hissetmek. Ve yazın sıcak günlerini biraz olsun neşeli bir hale dönüştürmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir