2021 Makyaj Trendleri ve Modelleri

göz farı

göz farı

Dağınık Kaşlar Geri Dönüyor!

İnce ve kalem gibi düz kaşların yerini bu yıl dağının kaşlar alıyor. Maskaralar ve kaş kalemleri ile kolayca elde edilebilen tüy tarama ve dağınık kaşlar, 2021’nin makyaj portföyünde doğallığı vurgulayan en önemli makyaj trendi oluyor.

Aydınlatıcıları İlk Sıraya Alalım!

Yeni yılda yeni makyaj tekniklerinin hayatımıza gireceğini yazımızın başında belirtmiştik. Senenin daha ilk günlerinde hayatımıza giren makyaj tekniği, aydınlatıcıların baz olarak kullanılması oluyor. Bu yıl, likit aydınlatıcılar elmacık kemiklerine, buruna ve alına sürüldükten sonra fondöten uygulanıyor. Bu yeni teknik ile 2021 yılı makyajlarında daha doğal ve daha parlak bir cilt görünümü ortaya çıkacak!

Su Bazlı Fondötenler Karşımıza Çıkıyor!

2021’nin makyaj masamızda yapacağı bir diğer değişiklikte su bazlı fondötenlerin, bilinen fondötenlerin yerini alacağı. Doğal yüz makyajının en önemli parçası olan su bazlı fondötenler için yer açmamız gerekiyor. Şu anda kullanılan fondötenlere göre daha hafif formüllere sahip olan su bazlı fondötenler, yeni yılın en sevilen parçası olacak. Cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda ışıltı da verecek olan bu fondötenler kalın bir katman yerine ince bir yapı sunuyorlar.

Göz Farında Lila Tonları Hakimiyet Kuracak!

Geçtiğimiz yıldan 2021’ye taşınan çok fazla makyaj trendi olmasa da ışıltılı ve renkli göz farları bu sene de makyajların olmazsa olmazları arasında yer alacak diyebiliriz. Bu yıl morlar ve lilalar ön plana çıkarak günlük makyajlara romantik ve renkli bir hava katacak.

Dudaklarda Parlaklığa Merhaba Deyin!

Son dönemlerde hakim olan mat ruj trendi, 2021 ile yerini daha parlak ve ışıltılı dudaklara bırakıyor. Renkli ya da renksiz fark etmeksizin rujun tonu ne olursa olsun ışıltısı göz dolduracak. Özellikle doğal makyajın olmazsa olmazı olan toprak ve nude tonları, ışıl ışıl halleri ile dudaklarda cama benzeyen bir görüntü oluşturacak.