2019 Senesine Damga Vuran Netflix Dizileri

2019 Senesine Damga Vuran Netflix Dizileri

2019 Senesine Damga Vuran Netflix Dizileri

2019 Senesine Damga Vuran Netflix Dizileri

2019 senesi bir çok film firması ve hollywood için bol karlı bir yıl oldu. Bu firmalardan en bilineni ve halka yakın olanı da Türkiye piyasasına da giren Netflix firmasıydı. Netflix’in çok karlı bir sene geçirmesini sağlayan en önemli politikası da Türkiye gibi bir sürü lokasyonda aktifliğini arttırmasıydı.

Türkiye’de aktif bir film ve dizi kitlesi olduğunu ve yepyeni içeriklere insanların ne kadar aç olduğunu netflix de tahmin ve analiz etmiş olmalı ki Atiye adında bir Türk dizisi yaptı ve izleyenlere kendi platformunun gücünü ve neler yapabileceğini hatta neler yapmak istediğini kanıtladı

Atiye izle diye googleda arattığınızda bir sürü link çıkacaktır fakat benim önerim film-dizi.com

Netflix Atiye gibi lokasyon olarak daha yöresel işlere başlamış olsa da aynı zamanda tüm dünyadan film ve dizi severlerin izlemek isteyeceği global işler de yaptı buna örnek olarak da stranger things ve the witcher dizilerini verebiliriz

İlk önce Stranger things dizisi hakkında konuşmak istiyorum çünkü the witchera göre daha eski bir yapım ve yakında 4.sezonu çıkacak.

Stranger Things 1.sezonu ile bizi 80 li yılların amerikasında geçen çok tatlı retro bir ortama götürmüştü ve çok samimi komik sahneler izletmişti. Tabi yer yer korkunç demagorgon canavarı ile tüylerimizi ürperttiği de olmuştu. Dizinin 2.sezonu da güzel bir hızla izlendi ve tarafımca tüketildi. Yeni karakterlerin hikayeye etkisi ve olay akışı 10 numaraydı.

Googleda ben de herkes gibi stranger thing izle diye aratmıştım ve ilk 3 sezonu bitirmiştim. Dizi çıktığı gibi Stranger Things 4.sezon 1.bölüm izle benzeri bir arama ile geceleri ışıkları kapatıp izlemeyi planlıyorum.

Planını şimdiden yaptığım ve 2. sezonunu beklediğim başka bir dizi ise yine Netflix firmasının sahibi olduğu The Witcher. Kitap ve hatta oyun serisi bile olan The Withcerın 1 sezonluk bir mini dizisi de bulunmakta

The Witcher izle sorgusunu aratarak 1 günde tüm bölümleri kolayca izleyebilirsiniz. Dizinin olay akışı ve zaman olgusu baya karışık olsa da dizinin yine de aksiyon sahnelerinin ve oyunculuk kalitesinin iyi bir seviyede olduğunu ve 2.sezonu bekleyenin çok olduğunu söylemek mümkün.