2015’in en güzel saç kesimleri

Geometrik kesimler, keskin pixie’ler, katlı bob’lar… Yeni sezonda saçlarımız hiç olmadığı kadar farklı kesimlerle tanışacak. Mynet Kadın editörleri olarak 2015’in en güzel saç kesimlerini derledik. Pek çoğu cesaret gerektiren modeller olsa da denemek için sabırsızlanıyoruz. Bakalım, siz en çok hangi modeli beğeneceksiniz?

İşte 2015’in en güzel saç kesimleri…

70ler-kakul-sac-modeli

70’ler kakülü

70’lerin romantik kakülleri 2015’te hayatımıza hızlı bir geri dönüş yapıyor. Brigitte Bardott’ın hafif uzun bırakılmış ve şakaklarına doğru ayrımlış unutulmaz kakülleri, yeni sezonun saç modasında en sevilenler arasına yerleşecek gibi görünüyor. Mynet Kadın editörleri olarak, bizim de yeni sezonda denemek için sabırzılandığımız modellerden biri

jessica-duz-sac-modeli

Düz ve uzun saçlar

Kısa saçların modern duruşu yeni sezonda çok popüler olsa da, 2015’in saç trendleri arasında dümdüz ve uzun modellere de yer var. Jessica Alba’nınki gibi kendi haline bırakılmış doğal duran düz saçlar, klasikten vazgeçmeyenlerin tericihi olabilir.

geometrik-bob-sac-kesimi-modelleri

Geometrik kesimler

Dümdüz kesim bob saçlar, 2015 sezonunda yerini geometrik kesimlere bırakıyor. Coco Rocha’nın alnını kaplayan hacimli kakülleri ve geometrik bob kesim saçları, yeni sezonda görünüşe farklılık katmak isteyenlerin tercihi olabilir.

Bu saç modeli ne yazık ki her saç tipine uygun değil. Eğer saçlarınız çok kalın telliyse, geometrik kesimler yerine daha sade modellere yönelin

yogun_katlar_saclar_modeller

Yoğun katlar

Dümdüz saçları klasik ve sıkıcı buluyorsanız, yeni sezona omuz hizasından biraz aşağıda kesilmiş bol katlı bir saç modeliyle başlayabilirsiniz. Yoğun kat verilmiş bu saç kesimi için harika bir “yıka-çık” modeli diyebiliriz. Duş sonrası saçlarınıza hacim veren bir köpük sürün ve gün boyu harika görünmenin tadını çıkarın

keskin-pixie-sac-modelleri-kesimi

Keskin pixie kesim

Birkaç sezondur altın çağını yaşayan pixie kesimler, 2015’te biraz daha keskinleşiyor. Alışık olduğumuz yuvarlak kesimler, daha asi ve seksi bir hale bürünüyor. Keskin duruşlu pixie kesim Kristen Stewart gibi pek çok ünlünün de vazgeçemediği bir model.

mickjagger-rock-sac-kesim-modelleri

Rock-‘n’-Roll esintisi

Rock-‘n’-Roll kesim, 2015 sezonun en iddialı saç modellerinden biri. Bu saç modeline, Mick Jagger’ın katlı saçlarının kadın versiyonu da diyebiliriz. Uzun kesilmiş kaküller ve onu takip eden katlar, hafif dalgalı saçlarda çok daha güzel duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir